دوازدهمین جشنواره رادیو منتخبان خود را شناخت

دوازدهمین جشنواره رادیو منتخبان خود را شناخت
زیباکنار - دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو و چهارمین اجلاس جهانی صدا که از دو روز پیش در مجتمع فرهنگی زیباکنار آغاز شده بود، با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین اختتامیه، شامگاه پنج شنبه با حضور 'سیدرمضان موسوی مقدم' قائم مقام سازمان صدا و سیما، 'محمدحسین صوفی' معاون صدا و 'حسن تقدس نژاد' معاون اداری و مالی این سازمان در تالار جام جم مجتمع زیباکنار برگزار شد.

در این مراسم از 'حمید رضا شیخ محمدی' مدیر رادیو ایران و 'علیرضا بهفر' مدیر رادیو سلامت در بخش ' دین ، اخلاق، امید و آگاهی' تجلیل شد و جایزه بخش بیداری اسلامی به شبکه های قرآن و معارف رسید.

 

** بخش روتین جشنواره

در بخش داخلی این جشنواره در نهایت 35 اثر از میان 226 اثر بخش روتین انتخاب شدند که به نفرات اول علاوه بر تندیس جشنواره و لوح تقدیر، مبلغ 15 میلیون ریال وجه نقد، به نفر دوم 10 میلیون ریال و به نفر سوم هفت میلیون ریال تعلق گرفت.

شبکه رادیویی البرز با کسب در مجموع 6 جایزه در بخش داخلی جشنواره دوازدهم، گوی سبقت را از دیگر شبکه های رادیویی ربود.

بر این اساس در بخش سردبیری جایزه اول به 'منصوره توحیدلو' از رادیو البرز رسید و

'مجید خسرو انجُم' از رادیو تهران و 'فیروز سراب' از رادیو فرهنگ رتبه های بعدی را کسب کردند.

در بخش تهیه کنندگی نیز جایزه اول به 'رضا ساکی' از رادیو تهران اهدا شد و

' انسیه سمیع پور' و 'بهرام رحمانی' از شبکه جهانی صدای آشنا حایز رتبه های دوم و سوم شدند.

در بخش نویسندگی نیز 'منصوره توحیدلو' از رادیو البرز جایزة اوّل را دریافت کرد و جوایز بعدی به 'لیلا یارعلی' از شبکه ایرانصدا و 'فیروز سراب' از رادیو فرهنگ رسید.

در این بخش همچنین جوایزی به 'حسین خلیل نژاد' برای نویسندگی برنامه 'صحّتِ آب گرم' از رادیو البرز و 'حسین یونسی' برای نویسندگی برنامه 'سرگذشت ایران' از شبکه جهانی صدای آشنا اهدا شد؛ 'علیرضا همراز' نیز برای نویسندگی برنامه 'برش هایی از سینما' از رادیو فرهنگ از این جشنواره جایزه دریافت کرد.

در بخش صدابرداری نیز 'حسین خلیل نژاد' از رادیو البرز حایز رتبه برتر شد و جوایز بعدی به

'داریوش گودرزی' از رادیو ایران و 'هادی ابوالفضلی' از شبکه جهانی صدای آشنا رسید.

در بخش گویندگی نیز ' فاطمه آل عباس' از رادیو ایران به عنوان نفر اول انتخاب شد و

'احسان کرمی' از رادیو تهران و 'فاطمه فراهانی' از رادیو البرز رتبه های بعدی را کسب کردند.

در بخش گزارشگری نیز 'ناصر ترکیان' از رادیو البرز اول شد و جایزة دوم به طور مشترک به 'سمیرا صدیقی' از رادیو تهران و 'سمانه حیدرزاده' از رادیو ایران اهدا شد ضمن آنکه

'ملیحه کیان' از رادیو سلامت جایزه نفر سوم گزارشگری را دریافت کرد.

 

** برگزیدگان اجلاس جهانی صدا

از میان آثار ارایه شده به چهارمین اجلاس جهانی صدا، هشت مقاله به عنوان اثر برتر انتخاب شدند که صاحب نظران حوزه رسانه از ایران توانستند 6 جایزه این بخش را دریافت کنند و دو جایزه نیز به شرکت کنندگانی از اندونزی و انگلیس رسید.

 

** بخش بین الملل

در بخش بین الملل دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو در مجموع 296 اثر از 38 ایستگاه رادیویی داخلی و 31 ایستگاه رادیویی خارجی در 6 بخش با یکدیگر رقابت کردند که آثار آنان از سوی داورانی از ایران و دیگر کشورها مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس نظر هیات داوران بخش بین الملل، در بخش نمایش کوتاه 'وفا مصطفی پور'

به عنوان برنامه ساز برتر انتخاب شد و خانم 'تاتیانا مارتیننکو' و خانم 'اسوتلانا کورنیکووا' به عنوان دیگر منتخبان این بخش برگزیده شدند.

در بخش PSA ( آگهی خدمات عمومی) نیز آقای 'وانگ یوجین' برنامه ساز برتر معرفی شد و 'الهه بیات'، 'مرضیه طبرستانی' به عنوان دیگر نرات برگزیده انتخاب شدند ضمن آنکه اثر مشترک مسعود حسنی و مهدی صالحی بیک به همراه سعید لواسانی و علی نوبخت شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش 'مینی فیچر' نیز آقای 'بیجو ماتیو' از هندوستان به عنوان برنامه ساز برتر انتخاب شد و خانم 'نورهسلیندا هسیم' از مالزی نیز به عنوان نفر منتخب معرفی شد.

در بخش برنامه های مبتکرانه جایزه برتر به 'حسین اسفندیاری' از رادیو همدان رسید و

'آرسنیژه یوانویچ' از اتریش نیز نفر منتخب این بخش بود.

در بخش مستند آقای 'ولادیمیر نوسکوف' از اوکراین برتر شد و خانم 'هانا بوگوریا ذاکرزوسکا' از لهستان و ' نیکولین گریر'به عنوان برنامه ساز منتخب جایزه دریافت کردند.

در بخش اطلاع رسانی سرگرمی نیز جایزه اول به 'میثم عبدی' از رادیو تهران رسید و

'محمود الشیخ' از سوریه و 'عباس پیری' به عنوان نفرات منتخب معرفی شدند.

دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو و چهارمین اجلاس جهانی صدا از 26 اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار در استان گیلان آغاز شد و شامگاه پنج شنبه با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

/ 0 نظر / 9 بازدید