شب بخیر کوچولو ...

تجلیل باشگاه رادیویی جوان از بانوی قصه گوی رادیو

مراسم بزرگداشت مریم نشیبا، گوینده پیشکسوت رادیو روز دوم خرداد ماه در حالی برگزار شد که او خودش از محتوای مراسم اطلاعی نداشت. به همین دلیل زمانی که وارد سالن باشگاه رادیویی جوان شد، اشک شوق در چشمانش حلقه زد و بشدت غافلگیر شد. او خوشحال بود از این که می‌دید اهالی رادیو زحمات قدیمی‌های این رسانه را فراموش نکرده‌اند.
در مراسم بزرگداشت مریم نشیبا، محمدحسین صوفی معاون صدای سازمان صداوسیما، بهنام احمدپور مدیر رادیو جوان حمیدرضا خزایی  قائم مقام معاون برنامه ریزی ونظارت سازمان صدا وسیما ، مصطفی رحماندوست شاعر کودک و نوجوان و خانواده و همکاران قدیمی‌اش حضور داشتند.
مریم نشیبا که بیش از 15 سال با برنامه «شب‌بخیر کوچولو» خیلی از بچه‌ها و بزرگترها را هر شب ساعت 9 پای رادیو می‌نشاند، در مراسم بزرگداشت خود تنها خواسته‌اش از معاونت صدا را پخش مجدد برنامه‌«شب‌بخیر کوچولو» عنوان کرد. مادر قصه‌گوی بچه‌های دیروز می‌خواهد برای بچه‌‌های امروز هم لالایی بخواند، نشیبا به عشق رادیو زندگی کرد و زمانی که به مکان باشگاه رادیویی جوان رسید، به دلیل ناآشنا بودن به این مکان غافلگیری‌اش تشدید شد و وقتی همه رادیویی‌های همکارش را دید که با همه مشغله کاری‌شان دور هم جمع شده‌اند تا از او تقدیر کنند، با صدای لرزان و با کلام شیوایش از همه تشکر کرد.
او هنوز به خودش مسلط نشده بود که با دیدن مادر، برادر و فرزندش حالش دوباره دگرگون شد، نشیبا از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و هرازچندگاهی از همه می‌پرسید من کجا هستم؟ این همان رادیو و شما همان‌هایی هستید که من فکر می‌کردم ما را فراموش کرده‌اید؟ باورم نمی‌شود به خاطر من این همه خودتان را به زحمت انداخته باشید. او همکارانش را می‌دید که در راه رسیدن به آنجا دیده بود ولی نمی‌‌دانست که آنها به کجا می‌روند و این مراسم به چه مناسبتی است.

مریم نشیبا متولد اردیبهشت 1325 در تهران و دارای مدرک لیسانس جغرافیا از دانشگاه تهران است. او کارش را از سال 56 به عنوان گوینده خبر آغاز کرده اما همه او را با صدای ماندگارش در برنامه «شب بخیر کوچولو» می‌شناسند.

محمدصادق نشیبا، برادر مریم نشیبا هم ضمن تشکر از مسوولان رادیو، برگزاری چنین مراسمی برای تقدیر از هنرمندان را ایجاد انرژی برای این هنرمندان برشمرد و گفت: این مراسم‌ها نیاز روح و روان هنرمندان است و هر هنرمندی تا زنده است باید از او تقدیر شود.

محمدحسین صوفی (معاون صدا )نیز در مراسم بزرگداشت مریم نشیبا گفت: هنرمندان عرصه رادیو و رسانه ملی ستارگان ارزشمند، بی‌بدیل، تاثیرگذار و نورانی هستند و تجلی این ستاره‌ها پیشکسوتان ما هستند. گویندگانی که سال‌ها با عشق و علاقه و تعصب و ازخودگذشتگی و فداکاری در زمان‌های خوش و غمگین و شرایط عادی و بحرانی تلاش کردند و نورافشانی کردند و عشق آفریدند و توانستند رادیو را به چنین جایگاهی که امروز دارد، برسانند و اگر هر رسانه دیگری بجز رادیو بود، شاید در این فشارهای رقابتی و شرایط بحرانی نابود می‌شد؛ اما رادیو نه‌تنها نابود نشد، بلکه مقاوم و تاثیرگذار و استوار به عنوان رسانه مرجع امروز همراه مردم است و همه این شرایط به خاطر حضور نیروهای ارزشمندی همچون خانم نشیباست .


بهنام احمدپور مبارکه ، مدیر رادیو جوان نیز در این مراسم یکی از اهداف باشگاه رادیو جوان را شناسایی زحمتکشان عرصه هنر و ادبیات برشمرد و گفت: اگرچه ما در رادیو جوان فعالیت می‌کنیم، اما یکی از راهکارهایی که جوان‌ترها باید درک کنند و شناخت صحیحی نسبت به آن داشته باشند، این است که بدانند چه کسانی قبل از آنها در رادیو زحمت کشیدند و رسانه 70 ساله را با چه مشقتی به دست آنها سپردند.


منبع خبر : روابط عمومی رادیو جوان

/ 43 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پنجره

سلام اینجاست که درک میکنم:جدیدکه باشی،جایی نداری...[ناراحت] خدانگــــــهدار...

رادیو جوونیه اصیل

سلام به نظر شما برنامه‌هاي دو ساعته رادیو ديگر مورد توجه مخاطبان نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ منتظرتوونم اخه چه وضعشه امضا رادیو جوونی اصیل

پنجره

سلام خانومی(اگه اشتباه نکنم..) منظور خاصی نداشتم،دلم یه کم گرفته... منم لینکت میکنم،اما به چه اسمی؟؟ بگوتا هرچه سریعتربلینکمت [پلک] ماناباشی[گل]

مریم مقنی پور

سلام. تصمیم گرفته شد که خبر چند روز دیگه بر روی وبلاگ ها قرار بگیره . چون هنوز مهلت واسه حدس هست ... ممنون از توجهت .

صادق

سلام.. زیبا و نافذ بود! کمی مرا به کودکی برد و کمی هم به یاد خاطرات حال و گذشته ام. ... یاحق

معصومه

سلام دریایی ها آپ کردم...بدویین بیاین که منتظر حضور سبزتون هستم[قلب]

سوگل

سلام به روز کردم خوشحال میشم حضور پر مهرتون رو در خانه ام پذیرا باشم[گل]

الهام

سلام گلم وب هانی و اپ کردم دلم برات تنگ شده بود

بی نشون

سلام ستاره شب تازنازی خوبی جیگرم؟ عزیزم اپم زودی بیا

فاطمه حسینی

سلام دوست گلم...مرسی که به خاطر تجلیل از ایشون اپ کردی...[ماچ][بغل] منم یاد اون دوران افتادم...یاد اون شبا... به مناسبت روز زن اپم...