برگزیدگان بخش اول دوازدهمین جشنواره رادیو مشخص شدند.

 
برگزیدگان بخش اول دوازدهمین جشنواره رادیو مشخص شدند
زیباکنار - 77 برگزیده بخش اول دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو در دو بخش رویش و روتین معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

1391/04/07 - 07:55

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این مراسم که شامگاه چهارشنبه در تالار جام جم مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار برگزار شد، برگزیدگان شبکه های قرآن، معارف، پیام، نغمات آئینی و رادیو نمایش مشخص شدند.

'محمدرضا قربانی' دبیر بخش داخلی دوازدهمین جشنواره رادیو در این مراسم گفت: از میان 144 اثر رسیده به دبیرخانه 73 برنامه از سوی هیات داوران انتخاب شد.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی شبکه های معارف، رادیو آوا، قرآن، پیام، به دلیل ساختار متفاوت‎ در کمیته های جداگانه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: 108 برنامه از رادیو پیام و آوا و 40 اثر از رادیو قرآن و معارف به دبیرخانه بخش داخلی جشنواره رسید.

قربانی ادامه داد: مرکز هنرهای نمایشی نیز 44 اثر تک قسمتی، سریالی، کوتاه و رویش به جشنواره ارسال کرد . بخش رویش جشنواره که با هدف شناسایی ظرفیت های بالقوه رادیو طراحی شده بود، 246 اثر را از شبکه های مختلف دریافت کرد.

'محمدحسین صوفی' معاون صدا و 'حسن تقدس نژاد' و ' بهروز رضوی نژاد' دبیر این جشنواره جوایز نفرات برگزیده این بخش را اهدا کردند؛ نفرات برگزیده علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره، 15 میلیون ریال جایزه دریافت کردند و به نفرات دوم نیز لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال اهدا شد.

 

** برگزیدگان رادیو قرآن و معارف

در این بخش برنامه 'مهر تابان 'رادیو قرآن جوایز بخش سردبیری، تهیه کنندگی و کارشناس - مجری را به خود اختصاص داد و برنامه های 'اشراق'، 'کرسی هم اندیشی' و ' قرآن و علوم روز' نیز جایزه دریافت کردند.

از رادیو معارف نیز برنامه های 'پرسمان'، 'ارمغان'، 'گفت و شنود' و 'صبح و نیاز 'در مجموع 6 جایزه این بخش را به خود اختصاص دادند.

 

** برگزیدگان رادیو پیام

در این بخش 'مسعود نجات' جایزه اول بخش تهیه کنندگی و مرتضی امرجی و حسین جهانی به طور مشترک جایزه نفر دوم بخش تهیه کنندگی را کسب کردند.

در بخش تهیه کنندگی رادیو آوا نیز جایزه اول به علی جهانی رسید و پرویز جمالی نیز جایزه دوم این بخش را دریافت کرد.

در بخش گویندگی رادیو پیام نیز جایزه اول به طور مشترک به پریچهر بهروان و منوچهر والی زاده اهدا شد و جایزه نویسندگی رادیو پیام نیز به احسان کرمی رسید.

 

** برگزیدگان بخش رویش

جوایز این بخش به مبلغ یک میلیون تومان در بخش های سردبیری، تهیه کنندگی و نویسندگی به 20 برنامه رادیویی اهدا شد که می توان به برنامه های باغ صدا، 598،بابا، دکوپاژ، خیلی دور ، خیلی نزدیک، عشق و تیغ، زیر پوست شهر، فردوس، یادمان باشد،ماوراء سبز، رد پای خاطره در بخش سردبیری اشاره کرد.

برنامه های رادیو کارگاه، مرد پارسی، 23، از یاد رفته، یک عکس یک خاطره، یک حقیقت ناراحت کننده، صدای ورزش از دیروز تا امروز نیز در بخش تهیه کنندگی جایزه دریافت کردند.

همچنین جلال سمیعی برای نویسندگی برنامه یه جور دیگه و عاطفه سلطانی برای نویسندگی برنامه یادمان باشد جایزه بخش رویش را دریافت کردند.

 

** برگزیدگان رادیو نوا و اداره کل نغمات آیینی

جوایز این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان وجه نقد بود که به رحمت الله ملایی تهیه کننده، فاطمه رکنی گوینده،محمدحسن رحمانی و تهیه کننده برنامه مشاعره آیین و آینه رسید.

 

** گزارشگران برتر ورزشی

در این جشنواره بخشی نیز برای گزارشگران ورزشی، گویندگان پیشکسوت، کارشناس مجری و کارشناسان برگزیده بخش روتین در نظر گرفته شد.

سیدمحمود خیرالامور برای برنامه معبر از رادیو تهران، پروین ناظمی برای برنامه چند قدم در زندگی از شبکه جهانی صدای آشنا، هومن خلیقی برای برنامه زاویه پنهان از رادیو سلامت، خسرو والی زاده برای برنامه صبح و ورزش از شبکه ورزش جوایز این بخش را دریافت کردند.

همچنین جایزه گزارش ورزشی به مهرزاد عطاران برای گزارش مسابقه فوتبال ایران – بحرین از شبکه ورزش اهدا شد و در بخش گویندگی جایزه اول به پیشکسوتان عرصه صدا اهدا شد.

بر این اساس بهروز رضوی برای گویندگی برنامه های 'صحت آب گرم' از رادیو البرز و 'سرگذشت ایران' از شبکه جهانی صدای آشنا جایزه دریافت کردند.

و 'مریم نشیبا' برای برنامه های شب به خیر کوچولو از رادیو ایران و 'آی قصه قصه قصه' از شبکه جهانی صدای آشنا برگزیده شد.

'محمدمحسن رفیعی' برای برنامه فرهنگ مردم از رادیو ایران، 'ژاله صادقیان' برای برنامه پلاک 5 از رادیو ایران و 'مهران دوستی' برای برنامه کافه رادیو از رادیو جوان به عنوان گوینده برتر انتخاب شدند.

 

** برگزیدگان مرکز هنرهای نمایشی رادیو

شهریار کرمی جایزه اول تهیه کنندگی را برای نمایش شاعر کوچه نشین کسب کرد و ماهداد توکلی برای تهیه کنندگی نمایش حکایت هود با قوم عاد و ثمود دوم شد.

همچنین جایزه اول سردبیری نمایش به مجید نظری نسب برای نمایش برادر ایام اهدا شد و جایزه دوم ندا هنگامی سردبیر نمایش اتللو رسید.

در بخش نویسندگی نمایش نیز جایزه اول به مرضیه رشیدبیگی برای نمایش برادر ایام رسید و علی دنیوی ساروی برای نویسندگی نمایش شاعر کوه نشین دوم شد.

در بخش کارگردانی نیز جایزه اول به میکاییل شهرستانی برای نمایش برادر ایام اهدا شد و علی عمرانی برای نمایش اتللو دوم شد.

همچنین جایزه نقش اول مرد به احمد گنجی برای نمایش اتللو اهدا شد و فریبا متخصص نیز جایزه نقش اول زن را برای بازی در نمایش برادر ایام دریافت کرد.

جایزه نقش مکمل مرد نیز به جواد پیشگر برای نمایش شاعر کوه نشین اهدا شد و جایزه نقش مکمل زن به پری امیرحمزه برای نمایش شاعر کوه نشین رسید.

نمایش های حکایت هود با قوم عود و ثمود، شاعر کوه نشین جوایز بخش افکتوری و نمایش نابغه دوران جایزه بخش صدابرداری را به خود اختصاص دادند.

همچنین جوایز بخش رویش مرکز هنرهای نمایشی که شامل لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون تومان وجه نقد بود به مجید حمزه، عمار خطی، ایوب آقاخانی، رضا عمرانی، مهدی طهماسبی، امیر بختیاری،نازنین مهیمنی و شیرین بیده اهدا شد.

در این مراسم 'محمدحسین صوفی ' معاون صدا از 'مریم نشیبا' برای تقدیر از سال ها فعالیت قصه گویی کودکان در رادیو به طور ویژه تقدیر به عمل آمد.

'ژاله علو' بازیگر پیشکسوت رادیو تلویزیون نیز به پاس تقدیر از نیم قرن فعالیت هنری وی مورد تقدیر دست اندرکاران این جشنواره قرار گرفت اما وی در این مراسم حضور نداشت.

/ 0 نظر / 8 بازدید